• +36 20 822 8466
  • Hétfő-Péntek 7:30-17:00 és Szombat 07:30-12:00
  • facebook
Részletek

Szerződési feltételek

ÁSZF információk

Szolgáltató Adatai

Gázmodul-Weisz Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Székhely: 7000 Sárbogárd, Ady Endre út 215.
Képviseli: Weisz György Zoltánné ügyvezető
Honlap: www.klimawebaruhaz.gazmodulweisz.hu
Adószám: 11457035-2-07
Cégjegyzék száma: Cg. 07 09 005200
Elektronikus elérhetőség: info@gazmodulweisz.hu
Telefonos elérhetőség: +36-25-462-569

Árutájékoztató


Az általunk forgalmazott termék – ahol ezt a jogszabályok előírják – magyar nyelvű árutájékoztatóját és használati utasítását az áruhoz mellékeljük. Ha véletlenül nem kapná kézhez az áruval együtt a kötelező használati utasítást, azt azonnal – mielőtt az árut használatba veszi – jelezze és pótoljuk. Amennyiben a webáruházunkban található bármely áru minőségével, alapvető tulajdonságával, használatával, használhatóságával kapcsolatban, a portálon közölteknél több információra van szüksége, kérjük, forduljon bizalommal munkatársainkhoz a megadott elérhetőségeken.

Tel: +36 20 822 8452
E-mail: szalai.alex@gazmodulweisz.hu
Nyitvatartás: Hétfő-Csütörtök 7:30-17:00 , Péntek 07:30-12:00

Árak

Web-áruházunkban található árak, a kiválasztott termék mellett feltüntetett bruttó ajánlati árak, tartalmazzák az Áfát és magyar forintban értendők. Nem tartalmazzák az esetleges szállítás költségét, amely jelen esetben 1990 Ft 185.000 Ft megrendelés alatt.
Az oldalon lévő esetleges hibákért felelősséget nem vállalunk. Eltérés esetén a gyártó által megadott paraméterek érvényesek!

Amennyiben a szolgáltató minden gondossága ellenére esetleg rendszerhiba, vírustámadás miatt hibás ár kerül a webáruház felületére, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, így például a termék közismert, általánosan elfogadott, vagy becsült árától jelentősen eltérő árra, akkor a szolgáltató nem köteles a terméket hibás áron szállítani, hanem felajánlja a helyes áron történő szállítást, amelynek ismeretében megvásárolhatja a terméket, vagy elállhat vásárlási szándékától.

Megrendelés

A www.klimawebaruhaz.gazmodulweisz.hu webáruházban történő vásárlás elektronikus úton leadott megrendeléssel lehetséges.

A Felek közötti szerződés a megrendelő adatlap valamennyi kötelezően kitöltendő mezőjének kitöltését és a beírt adatok ellenőrzését követően, a kosár tatalmának megrendelése ikonra kattintás megerősítésével jön létre. A Felek között ily módon, magyar nyelven létrejött szerződés, írásba foglalt szerződésnek minősül, a Szolgáltató azt iktatja, és annak létrejöttét követő 3 (három) hónapig őrzi.

A vásárolt áruk lényeges tulajdonságait, jellemzőit, az áruk használatára vonatkozó utasításokat a konkrét árucikk információs oldaláról, illetve a termékhez mellékelt használati utasításból lehet részletesen megismerni. Ha a vásárlás előtt az áruval kapcsolatban kérdése merülne fel, készséggel állunk rendelkezésére. Az általunk forgalmazott termék – ahol ezt a jogszabályok előírják – a magyar nyelvű árutájékoztatóját és használati utasítását az áruhoz mellékeljük. Ha véletlenül nem kapná kézhez, az áruval együtt a kötelező használati utasítást, azt azonnal - mielőtt az árut használatba veszi – jelezze ügyfélszolgálatunkon, pótoljuk. Amennyiben a webáruházunkban található bármely áru minőségével, alapvető biztonságával, használatával, használhatóságával kapcsolatban, a portálon közölteknél több információra van szüksége, kérjük forduljon bizalommal cégünk munkatársaihoz.

A megrendelések vállalt határidőn belül történő teljesítéséért mindent megteszünk, de esetleges késések, illetve a teljesítés elmaradása esetén cégünk anyagi, erkölcsi vagy bármely más természetű felelősséggel nem tartozik.

Visszaigazolás

A megrendelés visszaigazolása a megrendelés beérkezésétől számított 1-2 munkanapon belül kerül sor.

Fizetési módok

Bank/hitelkártya

Az online tranzakció és adatai biztonságáról pénzügyi partnerünk a Raiffeisen Bank, valamint a Saltpay gondoskodik.

Banki átutalás

A csomagküldési folyamatokat csak a végösszeg banki beérkezése után tudjuk megkezdeni. Az utaláshoz szükséges banki adatokat, a megrendelés összegét, a számla sorszámát a rendelés leadását követően küldjük ki az Ön által megadott e-mail címre. A termék kifizetésével kapcsolatban az Önnél felmerülő összes költség, - különösen de nem kizárólag a tranzakciós illeték, nem magyarországi banknál vezetett bankszámláról való utalás költsége, vagy banki készpénz befizetés költsége - Önt terheli. Kérjük, hogy utalás előtt informálódjon számlavezető bankjánál az adott utalásnál felmerülhető költségekről, és ezeket számolja rá az utalandó összegre.

Banki adatok (Raiffeisen Bank):

Számlatulajdonos /Gázmodul-Weisz Kft.
Bankszámlaszám / 12023008-01657640-00400001
(Kérjük közleménybe írja be a számla sorszámát.)

Megrendeléstől való elállás menete

Ha a fogyasztó eláll a szerződéstől, köteles az árut haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni, illetve az eladónak vagy az eladó által az áru átvételére meghatalmazott személynek átadni. Kérjük vegye figyelembe, hogy utánvéttel visszaküldött árut nem áll módunkban átvenni.
Az áru visszaküldésének költségeit a fogyasztó viseli. Az árut az eladó címére kell visszaküldeni. Ha a fogyasztó a kiszállítást  követően lemondja rendelését, köteles a felmondás vállalkozással való közlése időpontjáig teljesített szolgáltatással arányos díjat a vállalkozás számára megfizetni.

Fogyasztó felelőssége az értékcsökkenésért

A fogyasztó az áru jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból
eredő értékcsökkenésért felel.

Az áruk megfelelőségének szavatolására vonatkozó termékszavatosságra, kellékszavatosságra vonatkozó tájékoztatás fogyasztói szerződésekre vonatkozóan

 A jótállási jog ki van zárva az alább felsorolt esetekben.

- A meghibásodás a termékre vonatkozó jótállási időn kívül történt.
-  Nem szakszerű telepítés, beüzemelés, üzembe helyezés.
- Nem rendeltetés szerinti használat.
- A berendezés, rendszer beüzemelése, karbantartása nincs dokumentálva.
- A berendezésen, rendszeren az időszakos karbantartások nem lettek elvégezve.
- A telepítést, beüzemelést, üzembe helyezést, karbantartást nem szakszerviz végezte.
- A korábbi javításokat nem szakszerviz végezte..
- A beüzemelési jegyzőkönyv, karbantartási napló, a karbantartás megtörténtét igazoló számla nem lett megküldve az eladó (importőr) részére.
- Az eladó (importőr) garanciális ügyintézőjével nem egyeztetett a korábbi javításból eredő meghibásodás.
- A korábbi javítás során nem azonosítható alkatrész beépítése által okozott meghibásodás.
- Árutovábbítás, szállítás, daruzás, tárolás során keletkezett kár.
- Szándékosan okozott rongálás.
- Természeti katasztrófák (vihar, vízkár, villámcsapás, jégverés, földrengés stb.) által okozott kár.
- Ha a javítás elvégzése bármilyen okból akadályoztatva van (elzárt tér, helyhiány, hozzáférhetetlenség, személyes ellenállás stb.)

Fogyasztónak nem minősülő – (viszonteladó, telepítő) vevők, valamint a fogyasztónak szintén nem minősülő egyéb vevők (jogi személy, egyéni vállalkozó) – vásárlókra vonatkozó külön szabályok. Milyen esetben élhet Ön fogyasztónak nem minősülő (egyéni vállalkozó; jogi személy) a jótállás jogával? A „nem fogyasztó” (egyéni vállalkozó, jogi személy) vásárlók tekintetében az eladó az alább felsorolt feltételek teljesülése esetén vállal jótállási kötelezettséget.

- Jótállást csak a termék tulajdonosa és igazolt üzemeltetője érvényesíthet.
- A berendezés vagy rendszer igazoltan az Importőrtől vagy az Importőr hivatalos partnerétől lett megvásárolva.
- Ha a kivitelező személy/cég a telepítendő berendezést, a rendszert ismeri, annak működésével, üzemeltetésével teljeskörűen tisztában van.
- A kivitelezést végző személy(ek) igazolhatóan rendelkezik a berendezés telepítéséhezb szükséges tanúsítványokkal, képesítéssel és szakmai gyakorlattal.

1. A telepítés helyén a megfelelően előkészített hely, a gépészeti és elektromos kötések rendelkezésre állnak és teljesítik a berendezés műszaki adatlapjában található paramétereket.
2. A rendszer működéséhez a telepítés helye villamos szempontból megfelelő, a létesítményen belüli villamos hálózat megfelel az EU és Magyar szabványoknak és előírásoknak, a létesítmény villámvédelemmel, érintés védelemmel és túl áram védelemmel ellátott.
3. A berendezés, rendszer beüzemelés dokumentálva van. A beüzemelési jegyzőkönyv kitöltve a beüzemelést végző cég által cégszerűen aláírva, az eladó (importőr) részére a beüzemelést követően másolatban megküldésre kerül.
4. A berendezésen, rendszeren a gyártó által előírt karbantartást és kötelező szivárgásvizsgálatot szakszerviz által szakszerűen elvégezték, az a karbantartási naplóban dokumentálva van, az eredeti kitöltött példány másolata, valamint a karbantartás megtörténtét igazoló számla az eladó (importőr) részére lett megküldve.
5. A korábbi jótálláson belüli javításokat szakszerviz végezte. A javítás során a gyártó által előírt eladó (importőr) által leszállított alkatrészek lettek beépítve.
6. A jótállási időn belüli javítások, újbóli üzembe helyezések dokumentálva vannak.
7. Jótállási idő alatt cserélt fődarabokra vonatkoztatott jótállás, automatikusan meghosszabbodik.
8. A jótállás további feltétele a számla és a garanciajegy bemutatása (a garanciajegynek kitöltöttnek kell lennie).
9. Szakszerű üzembe helyezés, beüzemelés, amelyet a garanciajegy megfelelő részének kell igazolnia, ha ez nem áll fenn akkor a garancia nem érvényes.
A fent felsorolt feltételek bármely hiánya jótállásra vonatkozó igény elvesztésével jár.

Milyen esetben van kizárva a jótállási jog „A fogyasztónak nem minősülő” vásárlók esetében?

- A meghibásodás a termékre vonatkozó jótállási időn kívül történt.
- Nem szakszerű telepítés, beüzemelés, üzembe helyezés.
- Nem rendeltetés szerinti használat.
- A berendezés, rendszer beüzemelése nincs dokumentálva.
- A berendezésen, rendszeren az időszakos karbantartások nem lettek elvégezve.
- A telepítést, beüzemelést, üzembe helyezést, karbantartást nem szakszerviz végezte.
- A telepítésről, beüzemelésről, üzembe helyezésről, karbantartásról a szakszerviz által kiállított számla nem áll rendelkezésre.
- A korábbi javításokat nem szakszerviz végezte.
- A beüzemelési jegyzőkönyv, karbantartási napló nem lett megküldve az eladó (importőr) részére.
- Az eladó (importőr) garanciális ügyintézőjével nem egyezetett a korábbi javításból eredő meghibásodás.
- A korábbi javítás során nem azonosítható alkatrész beépítése által okozott meghibásodás.
- Árutovábbítás, szállítás, daruzás, tárolás során keletkezett kár.
- Szándékosan okozott rongálás.
- Természeti katasztrófák (vihar, vízkár, villámcsapás, jégverés, földrengés stb.) által okozott kár.
- Ha a javítás elvégzése bármilyen okból akadályoztatva van (elzárt tér, helyhiány, hozzáférhetetlenség, személyes ellenállás stb.)

Mikor mentesül az eladó a jótállási kötelezettség alól?

- Az eladó mentesül a jótállási kötelezettség alól, amennyiben a berendezést nem tartották rendszeresen és szakszerűen karban és/vagy a berendezés sérült stb. és/vagy a garanciális hiba a viszonteladó, vagy a végfelhasználó, vagy az érdekkörükbe tartozó személyeknek felróható.
-Az eladó mentesül jótállási kötelezettsége alól, ha a berendezést/rendszert a tájékoztatóban foglaltak ellenére bizonyíthatóan nem helyezték megfelelően és szakszerűen üzembe.
-Az eladó mentesül jótállási kötelezettsége alól, ha a berendezést/rendszert olyan  személy helyezte üzembe, aki nem rendelkezik megfelelő képesítéssel, szakmai gyakorlattal, szükséges tanúsítványokkal.
- Az eladó mentesül jótállási kötelezettsége alól, az úgynevezett „nagy gépek” esetében (VRF, folyadékhűtő, levegő-víz-hősszivattyú), ha a szakszerű beüzemelést, beszerelést, üzembe helyezést olyan szakember végezte, akinek az ehhez szükséges képesítése és az eladó által is elfogadott képesítése és felhatalmazása nincs.

Mikor kezdődik az eladó által vállalt jótállási kötelezettség?

- Az eladó jótállási kötelezettsége a berendezések vagy rendszerek szakszerű beüzemelését vagy szakszerű üzembe helyezését követően kezdődik, amennyiben a beüzemelést vagy üzembe helyezést olyan szakember/gépszerelő végezte el, aki rendelkezik a megfelelő képesítéssel, szakmai gyakorlattal, szükséges tanúsítványokkal és zöldkártyával.
- A gépek beszerelését, beüzemelését csak olyan szakember végezheti, akinek ehhez a szükséges és az eladó által is elfogadott képesítése és felhatalmazása megvan. Ennek hiányában az eladót jótállási kötelezettség nem terheli.

A szerződésszerű teljesítés követelményei fogyasztói szerződés esetében

Ahhoz, hogy a teljesítés szerződésszerűnek minősüljön a szerződés tárgyát képező árunak

- meg kell felelnie a szerződésben foglalt leírásnak, mennyiségnek, minőségnek, típusnak, valamint rendelkeznie kell a szerződésben meghatározott funkcionalitással, kompatibilitással és egyéb, a szerződés szerinti jellemzőkkel
- alkalmasnak kell lennie a fogyasztó által meghatározott bármely célra, amelyet a fogyasztó legkésőbb a szerződés megkötésekor az eladó tudomására hozott, és amelyet az Eladó elfogadott
- rendelkeznie kell a szerződésben meghatározott valamennyi tartozékkal, használati útmutatóval - ideértve az üzembe helyezésre vonatkozó utasítást, a telepítési utasítást, valamint az ügyfélszolgálati támogatást - és
- biztosítania kell a szerződésben meghatározott frissítéseket.

Ahhoz, hogy a teljesítés szerződésszerűnek minősüljön - továbbá- a szerződés tárgyát képező árunak

- alkalmasnak kell lennie azokra a célokra, amelyeket azonos típusú Áru esetén jogszabály, műszaki szabvány vagy műszaki szabvány hiányában az irányadó magatartási kódex előír
- rendelkeznie kell a fogyasztó által ésszerűen elvárható azon mennyiséggel, minőséggel, teljesítmény- és egyéb jellemzőkkel - különösen a funkcionalitás, a kompatibilitás, a hozzáférhetőség, a folyamatosság és a biztonságosság tekintetében -, amely azonos típusú áru esetén szokásos, figyelembe véve az eladó, annak képviselője vagy az értékesítési láncban részt vevő más személy az áru konkrét tulajdonságaira vonatkozó nyilvános - különösen hirdetésben vagy címkén tett - kijelentését
- rendelkeznie kell a fogyasztó által ésszerűen elvárható tartozékokkal és útmutatókkal - ideértve a csomagolást, illetve az üzembe helyezésre vonatkozó utasítást - és
- meg kell felelnie a vállalkozás által a szerződéskötést megelőzően mintaként, modellként bemutatott vagy próbaverzióként elérhetővé tett áru tulajdonságainak, leírásának.

Az árunak nem kell megfelelnie a fenti nyilvános kijelentésnek, ha az eladó bizonyítja, hogy

- a nyilvános kijelentést nem ismerte, és azt nem is kellett ismernie
- a nyilvános kijelentést a szerződéskötés időpontjáig már megfelelő módon helyesbítették vagy
- a nyilvános kijelentés a jogosult szerződéskötési elhatározását nem befolyásolhatta.

Kellékszavatosság

Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?

Ön az Eladó hibás teljesítése esetén az Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv, valamint fogyasztói szerződés esetén a 373/2021 (VI.30.) Korm. rendelet szabályai szerint.

Milyen jogok illetik meg Önt kellékszavatossági igénye alapján?

Ön – választása szerint–az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy az eladó számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását, vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat.
Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az eladó adott okot.
Fogyasztói szerződés esetében ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy az áru és a digitális elemeket tartalmazó áru teljesítésének időpontjától számított egy éven belül felismert hiba már az áru teljesítésének időpontjában fennállt, kivéve, ha e vélelem az áru természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.
Az eladó megtagadhatja az áru szerződésszerűvé tételét, ha a kijavítás, illetve a kicserélés lehetetlen, vagy ha az aránytalan többletköltséget eredményezne az eladónak, figyelembe véve valamennyi körülményt, ideértve az áru hibátlan állapotban képviselt értékét, valamint a szerződésszegés súlyát.

A fogyasztó akkor is jogosult - a szerződésszegés súlyához igazodva - az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelni, vagy az adásvételi szerződést megszüntetni, ha
- az eladó nem végezte el a kijavítást vagy kicserélést, vagy elvégezte azt, de részben vagy egészben nem teljesítette az alábbi feltételeket
- az eladónak a saját költségére kell biztosítania a kicserélt áru visszavételét
- ha a kijavítás vagy kicserélés olyan áru eltávolítását teszi szükségessé, amelyet az áru jellegének és céljának megfelelően - a hiba felismerhetővé válása előtt - üzembe helyeztek, akkor a             kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kötelezettség magában foglalja a nem megfelelő áru eltávolítását és a csereként szállított vagy kijavított áru üzembe helyezését vagy az eltávolítás,illetve üzembe helyezés költségeinek viselését.
- megtagadta az áru szerződésszerűvé tételét ismételt teljesítési hiba merült fel, annak ellenére, hogy az eladó megkísérelte az áru szerződésszerűvé tételét
- a teljesítés hibája olyan súlyú, hogy azonnali árleszállítást vagy az adásvételi szerződés azonnali megszüntetését teszi indokolttá, vagy
- az eladó nem vállalta az áru szerződésszerűvé tételét, vagy a körülményekből nyilvánvaló, hogy a vállalkozás ésszerű határidőn belül vagy a fogyasztónak okozott jelentős érdeksérelem nélkül nem fogja az árut szerződésszerűvé tenni.

Ha a fogyasztó hibás teljesítésre hivatkozva kívánja megszüntetni az adásvételi szerződést, az eladót terheli annak bizonyítása, hogy a hiba jelentéktelen.

Általánosan érvényesülő szabály, hogy:

- az eladónak a saját költségére kell biztosítania a kicserélt áru visszavételét
- ha a kijavítás vagy kicserélés olyan áru eltávolítását teszi szükségessé, amelyet az áru jellegének és céljának megfelelően - a hiba felismerhetővé válása előtt - üzembe helyeztek, akkor a kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kötelezettség magában foglalja a nem megfelelő áru eltávolítását és a csereként szállított vagy kijavított áru üzembe helyezését vagy az eltávolítás,  illetve üzembe helyezés költségeinek viselését.

Az áru kijavításának vagy kicserélésének elvégzésére nyitva álló ésszerű határidőt attól az időponttól kell számítani, amikor a Fogyasztó közölte a hibát a vállalkozással.
A fogyasztónak az árut a kijavítás vagy kicserélés teljesítése érdekében a vállalkozás rendelkezésére kell bocsátania.
Az ellenszolgáltatás leszállítása akkor arányos, ha annak összege megegyezik a fogyasztónak szerződésszerű teljesítés esetén járó, valamint a fogyasztó által ténylegesen megkapott áru értékének különbözetével.
A fogyasztó adásvételi szerződés megszüntetésére vonatkozó kellékszavatossági joga az eladónak címzett, a megszüntetésre vonatkozó döntést kifejező jognyilatkozattal gyakorolható.
Ha a hibás teljesítés az adásvételi szerződés alapján szolgáltatott árunak csak meghatározott részét érinti, és azok tekintetében a szerződés megszüntetésére vonatkozó jog gyakorlásának feltételei fennállnak, a fogyasztó az adásvételi szerződést csak a hibás áru tekintetében szüntetheti meg, de az azokkal együtt szerzett bármely egyéb áru vonatkozásában is megszüntetheti, ha a fogyasztótól nem várható el ésszerűen, hogy csak a szerződésnek megfelelő árukat tartsa meg.
Ha a fogyasztó az adásvételi szerződést teljes egészében vagy az adásvételi szerződés alapján szolgáltatott áruk egy része tekintetében szünteti meg, úgy
- a fogyasztónak az eladó költségére vissza kell küldenie az eladónak az érintett árut és
- az eladónak haladéktalanul vissza kell térítenie a fogyasztó részére az érintett áru vonatkozásában teljesített vételárat, amint az árut vagy az áru visszaküldését alátámasztó igazolást átvette.

Milyen határidőben érvényesítheti Ön kellékszavatossági igényét?

Ön köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul bejelenteni. A hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közölt hibának kell tekinteni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.
Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a vevő az árut rendeltetésszerűen nem tudja használni.
Az árunak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.

Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?

A teljesítéstől számított egy éven belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ön igazolja, hogy az árut az eladó nyújtotta. A teljesítéstől számított egy év eltelte után azonban már Ön köteles bizonyítani, hogy az Ön által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

Termékszavatosság

Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?

Áru  hibája esetén Ön – választása szerint – a kellékszavatossági igényt vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.

Milyen jogok illetik meg Önt termékszavatossági igénye alapján?

Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás áru kijavítását vagy kicserélését kérheti.

Milyen esetben minősül az Áru hibásnak?

Az áru akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.

Milyen határidőben érvényesítheti Ön termékszavatossági igényét?

Termékszavatossági igényét Ön az Áru gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.

Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti termékszavatossági igényét?

Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. Az Áru hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania.

A forgalmazó milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?

A forgalmazó  kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- az árut nem üzleti tevékenysége körében hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- az áru hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A forgalmazónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania

Felhívjuk figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt árura, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.

Jótállás

Milyen esetben élhet Ön a jótállási jogával?

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján az eladó jótállásra köteles a rendelet 1. számú mellékletében felsorolt új tartós fogyasztási cikkek (pl.: műszaki cikkek, szerszámok, gépek), valamint az ott meghatározott körben azok tartozékai és alkotórészei (a továbbiakban - jelen pontban - együtt fogyasztási cikként hivatkozva) eladása esetén.
A jótállási nyilatkozatot tartós adathordozón kell a Fogyasztó rendelkezésére bocsátani, legkésőbb az áru teljesítésének időpontjában.

A jótállási nyilatkozatban fel kell tüntetni:

- az arra vonatkozó egyértelmű nyilatkozatot, hogy az áru hibás teljesítése esetén a Fogyasztót a jogszabály szerinti kellékszavatossági jogok gyakorlása térítésmentesen megilleti, e jogait a jótállás nem érinti
- a jótállásra kötelezett nevét és címét
- a Fogyasztó által a jótállás érvényesítése érdekében követendő eljárást
- azon áru megjelölését, amelyre a jótállás vonatkozik és
- a jótállás feltételeit.

Milyen jogok és milyen határidőn belül illetik meg kötelező jótállás esetén?

Jótállási jogok

A vásárló jótállási joga alapján kijavítási vagy kicserélési igénnyel élhet, a jogszabályban biztosított esetekben árleszállítást kérhet, vagy végső soron elállhat a szerződéstől, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
A Vásárló a kijavítás iránti igényét választása szerint az Eladó székhelyén, bármely telephelyén, fióktelepén és az Eladó által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti.

Érvényesítési határidő

A jótállási igény a jótállás időtartama alatt érvényesíthető, a jótállás időtartama a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet szerint:

  1. 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,
  2. 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,
  3. 250 000 forint eladási ár felett három év.

E határidők elmulasztása jogvesztéssel jár, azonban a fogyasztási cikk kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a javításra átadás napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a vásárló a fogyasztási cikket a hiba miatt rendeltetésszerűen nem használhatta.
A jótállási határidő a fogyasztási cikk a Vásárló részére történő átadásakor indul, vagy ha az üzembe helyezést az eladó, vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik.
Ha a Vásárló a fogyasztási cikket az átadástól számított hat hónapon túl helyezteti üzembe, akkor a jótállási határidő kezdő időpontja a fogyasztási cikk átadásának napja.

Jótállási igény kezelésével kapcsolatos szabályok

A kijavítás kezelésekor az eladónak törekedni kell arra, hogy a kijavítást 15 napon belül elvégezze. A kijavításra nyitva álló határidő a fogyasztási cikk átvételekor indul.
Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a tizenöt napot meghaladja, akkor az eladó a vásárlót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról.
Ha a jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során az eladó részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a vásárló eltérő rendelkezése hiányában az eladó köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, az eladó köteles a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton - az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán - feltüntetett vételárat nyolc napon belül a vásárló részére visszatéríteni.
A vásárló az ÁSZF elfogadásával hozzájárul, hogy számára a tájékoztatást elektronikus úton vagy a vásárló általi átvétel igazolására alkalmas más módon is megvalósulhasson.

Amennyiben az eladó nem tudja a fogyasztási cikket 30 napon belül kijavítani:

- ha a vásárló ehhez hozzájárult, számára a kijavítás teljesíthető későbbi határidőben, vagy
- amennyiben a vásárló nem járul hozzá a kijavítás későbbi teljesítéséhez, vagy ezzel kapcsolatban nem nyilatkozott, számára a fogyasztási cikket a harmincnapos határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül ki kell cserélni, vagy
- amennyiben a vásárló nem járul hozzá a kijavítás későbbi teljesítéséhez, vagy ezzel kapcsolatban nem nyilatkozott, de a fogyasztási cikk cseréjére sincs lehetőség, a fogyasztási cikk számláján, vagy nyugtáján szereplő eladási árat kell számára a harmincnapos határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül visszatéríteni.

Amennyiben a fogyasztási cikk 4. alkalommal hibásodik meg a vásárló jogosult:

- az eladó felé kijavítási igényel fordulni, vagy
-  kijavítási igény helyett a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés b) pontja alapján a vételár arányos leszállítását kérni az Eladótól, vagy
- a kijavítási igény helyett a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés b) pontja alapján a fogyasztási cikket az Eladó költségére kijavítani vagy mással kijavíttatni, vagy
- amennyiben a Vásárló ezen jogaival (kijavítás, árleszállítás és mással kijavíttatás az Eladó költségére) nem él, vagy ezekkel kapcsolatban nem nyilatkozott, számára 8. napon belül a fogyasztási cikket ki kell cserélni, ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a fogyasztási cikk számláján, vagy nyugtáján szereplő eladási árat kell nyolc napon belül visszatéríteni számára.

A 151/2003 Korm. Rendelet szerinti kötelező jótállás alá eső rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a vállalkozás, vagy - a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén - a javítószolgálat gondoskodik.

Mi a viszonya a jótállásnak más szavatossági jogokkal?

A jótállás a szavatossági jogok (termék és kellékszavatosság) mellett érvényesül, alapvető különbség az általános szavatossági jogok és a jótállás között, hogy a jótállás esetén a fogyasztónak kedvezőbb a bizonyítási teher.
Az eladó önkéntes jótállási vállalása a kötelező jótállás időtartama alatt nem tartalmazhat a fogyasztóra nézve olyan feltételeket, amelyek hátrányosabbak azoknál a jogoknál, amelyeket a kötelező jótállás szabályai biztosítanak. Ezt követően azonban az önkéntes jótállás feltételei szabadon állapíthatóak meg, azonban a jótállás ebben az esetben sem érintheti a fogyasztó jogszabályból eredő -így köztük a kellékszavatosságon alapuló jogainak fennállását.

Mikor mentesül az Eladó a jótállási kötelezettsége alól?

Az eladó a jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
Felhívjuk a figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet, egyébként viszont Önt a jótállásból fakadó jogok a szavatossági jogosultságoktól függetlenül megilletik.

Egyebek

A Weboldalon való vásárlás feltételezi a Partner részéről az Internet technikai és műszaki korlátainak ismeretét és a technológiával együtt járó hibalehetőségek elfogadását.
A Gázmodul-Weisz Kft. nem felelős semmilyen kárért, amely a Weboldalára való csatlakozás miatt következett be. A felhasználót terheli a számítógépe, illetve az azon található adatok védelmének kötelezettsége.
A portál üzemeltetője jogot formál, hogy a portál oldalainak tartalmát előzetes értesítés nélkül megváltoztassa, beleértve az árakat és egyéb díjakat is.
A szerződő felek mindent elkövetnek annak érdekében, hogy az esetleges vitás kérdéseiket tárgyalások útján rendezzék. Amennyiben tárgyalásos úton nem lehetséges a jogvita rendezésére, szerződő felek értékhatártól függően a Fejér Megyei Bíróság kizárólagos illetékességének vetik alá magukat.

Jogi nyilatkozat

A Gázmodul-Weisz Kft., mint a klimawebaruhaz.gazmodulweisz.hu és a hozzá kapcsolódó aloldalak üzemeltetője, ezúton kijelenti, hogy tiszteletben tartja a személyes adatok védelméhez fűződő alkotmányos alapjogot.
Fenntartja azonban a jogot arra, hogy automatikusan gyűjtsön anonim információkat oldalainak látogatottságáról, a látogatások számáról és gyakoriságáról, mely információk kizárólag összevontan kerülnek feldolgozásra, és statisztikai célokat szolgálnak.
Cégünk az adatok biztonságáért és weboldal elérhetőségének biztosításáért a tőle elvárható módon eleget tesz.
Cégünk nem vállal semmilyen felelősséget/kötelezettséget az internet jellegéből adódó technikai hibákért, elírásokért, pontatlan árakért. A weboldalon található árak, információk tájékoztató jellegűek és nem tekinthetőek árajánlatnak.
További kérdések, panaszok kezelésének érdekében kérem lépjen velünk kapcsolatba.

Jogi és e-környezet

Web-áruházunkból történő vásárlásokat az Ektv. továbbá a távollevők között kötött szerződésekről szóló 17/1999.(II.5.) Korm.rendelet, a fogyasztóvédelemről szóló 1997.évi CLV. törvény, valamint a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959.évi IV. törvény szabályozza. Az Ektv.-ből mellőzésre kerülnek az 5.§ (2) és a 6.§ (1)-(2) bekezdéseiben foglaltak.
Az Ektv. által előírt 4.§-ban foglalt szolgáltatókra vonatkozó adatokat a ’’Tájékoztató adatok’’ pont alatt találja.

Hatályos:

Gázmodul-Weisz Kft.
2023.03.01

x db termék bekerült a kosárba.

Az oldal sütiket használ a weboldal működtetése érdekében. Ha le szeretnéd tiltani az összes sütit, válaszd a ’Sütik testreszabása’ lehetőséget. Részletes sütitájékoztató